Оскароносна драма «Далласький клуб покупців»

Прем’єра фільму режисера Жан-Марка-Валле «Даласький клуб покупців» відбулася 7 вересня 2013 року в Канаді на Міжнародному кінофестивалі в Торонто. В головних ролях: Меттью МакКонахі, Дженніфер Гарнер, Джаред Лето. Кошторис: 5,5 мільйона доларів; касові збори: 55 198 285 доларів. Засновано на реальних подіях.

Сюжет

Історія розгортається в американському містечку Даллас 1985 року. Головний герой, колишній ковбой на родео, електрик Рон Вудруф веде розпусний спосіб життя: п’є, приймає кокаїн, знімає повій. Все було чудово до того дня, коли через власну необережність Рона вдарило струмом. В крові чоловіка виявили ВІЛ-інфекцію.

Далласький клуб покупців

Головний лікар дає невтішний прогноз: в Рона Вудруфа є місяць для того, щоб «владнати свої справи». Спочатку електрик не вірить словам лікарів, продовжуючи вести звичний для нього спосіб життя. Але його стан погіршується. Підчитавши наукової літератури про СНІД, Рон визнає, що дійсно хворий.

Разом зі своїм новим другом — ВІЛ-позитивним трансвеститом Районом — колись брутальний та ненависний до сексуальних меншин ковбой Рон починає бізнес з продажу альтернативних нетоксичних ліків, які йому вдалося дістати в Мексиці. Таким чином і з’явився «Далласький клуб покупців». Препарати, що їх продають Рон та Район, значно продовжують життя хворих, але навіть ці ліки не здатні побороти СНІД.

Нагороди

В номінаціях на кращу чоловічу роль та кращу чоловічу роль другого плану Меттью МакКонахі і Джаред Лето були удостоєні премій «Золотий глобус» та «Оскар». Також фільм «Далласький клуб покупців» отримав «Оскар» за кращий грим та зачіски.