Як почати жити щасливіше? 10 порад

Як почати жити щасливіше? 10 порад

Ізраїльський вчений, експерт у галузі позитивної психології Тал Бен-Шахар переконаний: те, чи будемо ми щасливі, залежить від вибору, який ми робимо.

За його словами, існує чотири види гамбургерів, які ми можемо з’їсти:

1. Смачнющий жирнющий гамбургер.
З’ївши його, ми отримаємо задоволення зараз, але в майбутньому він принесе шкоду нашому здоров’ю і нашій фігурі.

2. Дієтичний гамбургер з великою кількістю свіжих овочів і без жодного грама м’яса. В майбутньому він принесе користь нашому здоров’ю і нашій фігурі, але в цей момент ми не отримаємо анітрохи задоволення.

3. Жахливий на смак і абсолютно не корисний гамбургер.
Він не приносить задоволення зараз і негативно впливає на здоров’я та фігуру у майбутньому. Це стосується ситуації, коли ми робимо неправильний вибір. Наприклад, відпустка в місці, яке нам не подобається: вона не приносить задоволення зараз, а в майбутньому від неї залишаться лише негативні спогади.

4. Такий гамбургер, який має відносно хороший смак і в майбутньому позитивно вплине на наше самопочуття.

Коли ми щось обираємо, це має бути четвертий тип гамбургера. Цей принцип допомагає взяти під контроль свої бажання. Адже саме неспроможність керувати бажаннями частіше за все є причиною наших невдач.

Перше правило на шляху до змін — підкорити бажання і почати робити все у міру. Темп життя має бути, наче дегустація вина. Ціль дегустації — смакувати, насолоджуватися, а не напитися.

10 правил щасливої людини

1. «Що допоможе мені стати щасливішим?» — універсальне запитання. Його потрібно ставити собі у всіх неприємних чи некомфортних ситуаціях. Воно допоможе обрати правильний варіант того, як себе розважити та втішити.

2. Для того, щоб стати щасливим надовго, треба насолоджуватися дорогою до мети. Щастя не в тому, щоб піднятися на вершину гори. Щастя це те, що ми відчуваємо, коли карапкаємося на цю вершину.

3. Ми часто плутаємо такі поняття як «труднощі» та «страждання». Це зовсім різні речі, і якщо нагадувати собі про це, то дещо можна навчитися сприймати простіше. Більшість проблем, з якими ми стикаємося, це всього лише тимчасові труднощі, для вирішення яких існує десятки варіантів. Натомість страждання виникає тоді, коли ми сприймаємо ці труднощі як постійне неподоланне явище у нашому житті. Тоді опускаються руки, виникає роздратованість, і ми стаємо нещасними.

4. Дуже часто причиною того, чому людина відчуває себе погано, є ненависна робота. Ми вважаємо, що нещасні, бо не маємо іншого вибору. Насправді ж саме вибір зробив нас нещасними. Ми прийшли сюди добровільно, тепер страждаємо. То чому б так само добровільно не звільнитися? Робота також має бути гамбургером під номером 4.

5. «Ритуалізуйте» своє життя. Запровадьте традицію щоп’ятниці після роботи ходити з коханою людиною в ресторан або в кіно. А щосереди — обідайте з друзями. Введіть правило, за яким протягом місяця ви повинні відвідати якесь нове місто. Це наповнить сірі будні сенсом!

6. Якщо ви постійно витрачаєте час на безглузді речі, спробуйте записувати усе, що ви робите, у маленький блокнот. Так можна привчити себе робити те, що приносить для вас радість і користь.

7. Складіть список своїх найбільших насолод та речей, які приносять вам щастя, і слідкуйте, чи всім з цього списку ви час від часу займаєтеся.

8. Для того, аби покращити стосунки з друзями та рідними, потрібно писати їм подячні листи. Щонайменше 1-2 в місяць. Вони зміцнюють взаєморозуміння, підкреслюють важливість спілкування двох людей і дають ковток свіжого повітря майбутньому цих стосунків.

9. «Метод позитивного оцінювання ситуації» — універсальний, і повинен застосовуватися якомога частіше — під час різноманітних неприємних чи конфліктних ситуацій. Пошук прихованих позитивів не лише допомагає знайти вирішення проблеми, але й подекуди призводить до геніальних відкриттів.

10. Якщо вам здається, що ваше життя позбавлене сенсу, згадайте цей вислів Аристотеля: «Щастя — це сенс життя, єдине прагнення і кінцева мета людського існування».

© «Стилос.інфо»