Книжка на вихідні. Провокаційний бестселер Діка Свааба «Ми — це наш мозок»

Книжка на вихідні. Провокаційний бестселер Діка Свааба «Ми — це наш мозок»

Ми — це наш мозок. Для однойменної книги нідерландського вченого Діка Свааба ця фраза є ключовою.

Провівши не одну сотню досліджень, автор дійшов висновку, що характер людини, її сексуальна орієнтація, звички та схильності не залежать від вибору, а є результатом хімічних процесів у мозку людини.

Схильність до переїдань, а отже, ожиріння здебільшого є результатом того, що мати під час вагітності палила або погано харчувалася. Куріння погіршує кровообіг в плаценті, через що плід недоотримує поживні речовини. В результаті цього в мозку формується установка на майбутнє — їсти якомога більше. А ще «голодування» для ембріона — це цілодобовий стрес, який після народження стане причиною депресивності.

Дік Свааб. Ми — це наш мозок

В світлі останніх наукових досліджень сексуальна орієнтація також не є вибором кожного. Дік Свааб встановив, що диференціація статевих органів відбувається в перші місяці вагітності, а сексуальна орієнтація закладається в мозку, починаючи з 6-го місяця. Плід, у якого сформувалися жіночі статеві органи, з великою ймовірністю може народитися гомосексуальною дівчинкою, якщо під час вагітності мати хворіла на Аддісонову хворобу наднирників. Це захворювання спричиняє викид в організм матері великої кількості чоловічого горному тестостерону. В результаті — плід з жіночими статевими органами починає розвиватися як хлопчик. І таких прикладів у своїй книзі автор наводить багато.

Переваги книги

Книга багатогранна і всеосяжна. У ній читач також знайде відповіді на запитання:
1. Чи існує зумовлена розвитком мозку схильність до релігійності?
2. Чому бокс та інші бойові види спорту — це самогубство?
3. Чи правда те, що наркотики лише пришвидшують розвиток вроджених захворювань мозку, а не спричиняють їх?

Недоліки книги

Головний недолік — книга складна. Щоб дочитати її до кінця, потрібно вміти зберігати увагу на суті, і не зациклюватися на незрозумілих наукових термінах, які не впливають на розуміння основної думки.

© «Стилос.інфо»