Світове зерносховище: підготовка до Апокаліпсису?

7 років тому на острові Шпіцберген неподалік норвезького містечка Лонг’їр було побудовано величезне зерносховище. В десятках тисяч ящиків, захованих далеко від цивілізації у вічній мерзлоті, зберігаються зерна усіх основних зернових культур планети. Мета цієї споруди — зберегти фонд сучасних зернових від неочікуваних природних катаклізмів, глобального потепління, ядерних воєн, падіння астероїдів та інших катастроф.

Всесвітнє зерносховище

Протягом останніх років в результаті періодичних військових конфліктів під загрозою зникнення опинилися численні види зернових культур Африки та Південно-Східної Азії. Сьогодні фонди сховища нараховують мільйони одиниць різного насіння.

Всередині Всесвітнього зерносховища

На будівництво Всесвітнього зерносховища уряд Норвегії виділив 9 мільйонів доларів. Споруда являє собою тунель, похований під 120-метровим масивом гори. Її бетонні стіни досягають метра в товщину.

Відсіки для зберігання своїх зерен отримала кожна країна світу. Насіння поміщені в конверти, які в свою чергу запаковані в чотиришарові пакети. Температура в -18 °C та обмеженість доступу кисню до зерен уповільнюють метаболічну активність, іншими словами, дозволяють насінню зберігатися якнайдовше.

Світове зерносховище в Шпіцбергені

Спонсоруванням проекту в свій час займалися Білл та Мелінда Гейтс, Фонд Рокфеллерів, а також такі світові гіганти агробізнесу, як «Dupont/Pioneer Hi-Bred», «CGIAR», «Syngenta AG» та ін.

Вхід у Всесвітнє зерносховище

До слова, 24 вересня уряд Сирії був змушений забрати зі Світового зерносховища 130 ящиків з насінням, що дорівнює 40% усіх сирійських запасів. (Через сильну засуху та громадянську війну в країні закінчилися спеціальні сорти зерен, стійких до спеки).