Економіст розповів, чому санкції проти РФ — мильна бульбашка

Персональні санкції проти найближчого оточення російського президента Володимира Путіна безглузді.

Про це заявив доктор економічних наук, професор вищої школи економіки в Москві Владислав Іноземцев в інтерв’ю для «Хвилі», повідомляє «Стилос.інфо».

За словами експерта, після раптової анексії Криму та початку війни на Донбасі ЄС та США повинні були якось реагувати. Про військову операцію проти РФ ніхто й не думав, а звичайного осуду було недостатньо. Саме тому було прийнято рішення ввести санкції.

«Падіння курсу рубля безпосередньо ніяк не пов’язане з санкціями Заходу. У 2014 році США ввели санкції проти РФ відразу після анексії Криму. Але тоді курс рубля дуже швидко відновився. Головні проблеми в російській економіці на сьогодні пов’язані, в першу чергу, з різким падінням світових цін на нафту та інші енергоресурси», — говорить Іноземцев.

Що ж стосується російських олігархів, які через санкції понесли великі збитки, то, за словами експерта, усі вони отримали чималеньку компенсацію з держбюджету:

«Вілли Аркадія Ротенберга на Сардинії і кілька готелів в Римі вартістю в кілька мільйонів євро були арештовані (…) В обмін на такі збитки Ротенберг отримав проект будівництва мосту в Крим, на чому він «заробить» кілька сот мільйонів доларів».