«Декомунізація» по-американські

Період з 1776 по 1789 рік вважається чи не найважливішим часовим проміжком в історії США. Всього 13 років знадобилося Америці, щоб стати незалежною федеративною державою з власною конституцією.

Після Семирічної війни 1756—1763 років Англія повністю витіснила Францію з континенту, ставши найпотужнішою країною світу. 4 липня 1776 року Америка оголосила про свою незалежність: почалася нова війна. Цього разу на бік Штатів стали деякі європейські країни. В підсумку протистояння закінчилося повним фіаско Англії та підписанням мирного договору.

В тому ж 1776 році в Нью-Йорку сталася по-своєму знакова подія для американців — знесення пам’ятника англійському імператору Генріху ІІІ. Звичайно, серед жителів Нью-Йорка тих часів були й прихильники Англійської метрополії. Вони називали революціонерів вандалами, стверджували, що Америка завдячує Англії своїм існуванням. Така ситуація сьогодні склалася й в Україні.

Звичайно, історію неможливо виправити, однак думати про майбутнє незалежної України з монументами тим, хто її століттями робив залежною, не дуже розсудливо.

Після знакового 1776 року в американській історії було чимало труднощів, зокрема ще одна війна з Великобританією в 1812-1814 роках, Мексиканська війна в 1846 році, громадянська війна 1861 року та ін. Однак якби в свій час Америка не викорінила англійську заразу зі своєї землі, чи була б вона сьогодні такою могутньою країною? Чи був би американський народ таким консолідованим та національно свідомим, яким він є сьогодні?

То чи не варто й нам, українцям, нарешті відкинути сумніви, перестати слухати порад «дружньої» Росії і все ж довести почату справу до кінця?

До слова, знесення пам’ятника англійському імператору Генріху ІІІ надихнуло чимало митців.

Повалення пам'ятника Генріху ІІІ

В Україні ж все виглядало не так пафосно.

Ленінопад
© Сергій Філюк, «Стилос.інфо»