Оприлюднення правди про падіння Боїнга-777 зводить Кремль з розуму

Міжнародна слідча група, яка займається розслідуванням авіакатастрофи малайзійського Боїнга-777, заявила, що зенітно-ракетна установка «Бук», з якої атакували пасажирський літак, була привезена в Україну з території Російської федерації.

Спираючись на опитування свідків, перехоплені телефонні розмови терористів, відео в соціальних мережах та фото зі супутників, експерти розрахували точний шлях, який «Бук» пройшов від моменту перетину українського кордону до здійснення теракту та повернення на територію Росії. Більше того, встановлено місце, з якого російський «Бук» випустив в авіалайнер ракету: слідство стверджує, що це сталося неподалік селища Первомайський, що на момент падіння Боїнга контролювалося терористами.

Відео, яке підтверджує російське походження установки «Бук», вчора оприлюднила нідерландська прокуратура.

Результати розслідування міжнародної групи, в яку входять представники Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України, повністю заперечують офіційну позицію Росії щодо авіакатастрофи. Відтак в Кремлі почалася нова хвиля паніки, що традиційно супроводжується величезною порцією брехні в російських ЗМІ.

Доповідь міжнародних спеціалістів прокоментувала офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова. За її словами, Росія — це єдина країна, яка надає слідству достовірну інформацію щодо падіння Боїнга, але слідчі продовжують її ігнорувати.

«Висновки голландської прокуратури підтверджують те, що слідство упереджене і політично вмотивоване. Самовільно призначати винного і вигадувати бажані результати перетворилося в норму для наших західних колег. Хочеться запитати: скільки можна?» — заявила російська чиновниця.

Також Захарова обурюється тим фактом, що Україна, на відміну від Росії, є членом Міжнародної слідчої групи у справі авіакатастрофи Боїнга-777. Росіянці здається, що таким чином Україні «подарували можливість підробляти докази і обертати справу на свою користь».

Що ми бачимо? Міжнародна спільнота оприлюднює доповідь про теракт, в якому загинуло майже 300 осіб, при цьому повідомляється що військова техніка, з якої він був вчинений, має російське походження. Натомість Міністерство закордонних справ РФ в особі Захарової, усвідомлюючи всю серйозність цього звинувачення, не навело жодного контраргументу, який залишив би сумніви у причетності РФ до авіакатастрофи. Очевидно, Москві «нічим крити».

Разом з тим, заперечуючи об’єктивність розслідування та закидаючи Україні підроблення доказів справи, Кремль маніпулює свідомістю росіян, в очах яких Росія — єдина пристань правди та справедливості у всьому світі. Визнання Москвою своєї провини у падінні Боїнга-777 зведе багаторічну інформаційну пропаганду нанівець, а цього Володимир Путін аж ніяк не може допустити.

Саме тому вчорашні російські новини просто рясніли свіжими «доказами» непричетності Росії до теракту. Зокрема представники російського концерну з виробництва озброєння «Алмаз-Антей» стверджують, що «радар не зафіксував запуск ракети у малайзійський Боїнг з території, підконтрольній ополченню ДНР, отже його не було».

Стосовно цього зазначимо наступне: те, що радар не зафіксував ракету, не значить, що вона була запущена точнісінько так само, як не значить, що вона запущена не була.

Ще більш абсурдним виглядає заперечення вагомості деяких доказів лише через те, що вони взяті з Інтернету: визначити те, редагувався певний фото- та відеоматеріал чи ні, сьогодні за допомогою спеціальних сервісів може кожен школяр.

Також російська сторона обурена тим, що, як вона вважає, Міжнародна слідча група взяла за основу лише ті докази, які надала Україна. Можливо в основу розслідування й лягли матеріали, зібрані українськими спеціалістами, але якби вони були сфальсифіковані, то чи не вистачило б в слідчих з Австралії, Нідерландів, Малайзії та Бельгії професіоналізму, щоб розгледіти це? Чи не вистачило б у них почуття власної гідності, щоб заперечити такі докази? Однозначно, вистачило б. Росіяни не можуть усвідомити цей факт тому, що їхні ЗМІ не культивують такі поняття як «професіоналізм» чи «гідність»: ці речі несумісні із системою, завдяки якій Російська федерація все ще існує.

Натомість оприлюднення Міжнародною слідчою групою доповіді про російське походження «Бука», з якого було атаковано малайзійський літак, змушує Кремль серйозно нервувати. Страх у Москви викликає не лише те, що РФ більше не може впливати на суспільну думку щодо цієї авіакатастрофи у світі, але й масштаби самого розслідування, адже встановлення точного маршруту установки «Бук» свідчить про те, що світовій спільноті під силу розкриття будь-яких злочинів, вчинених Росією проти інших держав.

Росія вкотре загнала себе у глухий кут. Маючи перед очима реальні докази своєї причетності до злочину, Міноборони РФ заявляє: «Ніякі російські зенітні ракетні комплекси, і в тому числі «Бук», російсько-український кордон ніколи не перетинали». Що ще тут скажеш?

А якщо ж бути повністю відвертими, то страх у Кремля Володимира Путіна викликає не те, що Росія загнала себе у глухий кут, а те, що його авторитарний режим може через це рухнути. Залежний від влади, він продовжуватиме контролювати російські ЗМІ, які забезпечуватимуть для нього прихильність народу. Та чи допоможе йому це, коли настане час збирати каміння?

© Сергій Філюк, «Стилос.інфо»