Пропутінський Трамп: піар чи сигнал тривоги для України?

В передвиборчому опитуванні «CNN/ORC» республіканець Дональд Трамп перегнав демократку Хілларі Клінтон у боротьбі за пост президента Сполучених Штатів Америки.

Українці уважно слідкують за перебігом президентських виборів в Америці, адже сьогодні Америка відіграє чи не найважливішу роль у стримуванні російської збройної агресії на території України.

«Ми занепокоєні сьогоднішніми виборами в США. Лідирує Дональд Трамп, а його політика стосовно Росії нас не підбадьорює», — заявив один із українських громадських діячів.

Що ж так турбує українців? Нещодавно під час прес-конференції Дональд Трамп заявив, що у разі перемоги на виборах розгляне питання визнання Криму територією Росії та зняття санкцій відносно Кремля.

«Так, ми розглянемо це питання», — відповів Трамп представникам преси.

Американські експерти вважають, що це лише передвиборча кампанія, тому що офіційна позиція уряду США має абсолютно протилежний характер. Проте для України ці слова стали своєрідним сигналом.

«Якщо Трамп насправді збирається це питання розглядати, то може робити ставки на те, що Росії це сподобається», — пише «The Washington Post».

У Росії таку заяву Трампа також прокоментували.

«Ми чудово знаємо, що кандидати в запалі передвиборної боротьби говорять одне, потім під тягарем відповідальності після вступу на посаду обраного кандидата риторика змінюється, стає більш збалансованою. І ми сподіваємося, вона стане більш конструктивною і спрямованою на двостороннє співробітництво», — сказав прес-секретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков.

На політичній арені така позиція Дональда Трампа стала несподіванкою. Більше того, його засудили, назвавши пропутінським. Зокрема, так про кандидата у президенти США відгукнувся дослідник аналітичного центру «CFR» Макс Бут:

«Не думав, що Трамп може бути ще більш пропутінським, але тепер він каже, що може зняти санкції та визнати анексію Криму. Неймовірно», — пише у своєму Твіттері Бут.

Колишні посли США в Україні та Росії солідарні з позицією Бута:

«Ось чому Путін любить Трампа», — написав у Твіттері екс-посол США в Росії Майкл Макфол.

«Не дивно, що він улюблений кандидат Кремля», — додав Стівен Пайфер, посол США в Україні у 1998-2000 роках.

Загалом, до таких заяв Дональда Трампа експерти ставляться досить скептично, пояснюючи їх особливостями передвиборчої кампанії в Америці. Проте повністю ігнорувати їх вкрай небезпечно, особливо для українців, які з перемогою Трампа можуть втратити свого найпотужнішого союзника у боротьбі з Росією.

© Анастасія Рокитна, «Стилос.інфо»