Доведено: в перші хвилини загибелі людина усвідомлює, що померла

Навіть після зупинки серця мозок продовжує сприймати сигнали ззовні.

Спеціалісти нью-йоркського медичного центру «Langone» кілька років намагалися дізнатися, що відчувають люди після своєї смерті. Результати дослідження приголомшують: в більшості випадків ми встигаємо усвідомити, що померли.

Вчені кажуть, що навіть після зупинки серця мозок продовжує сприймати сигнали ззовні. Це пояснює те, чому так багато людей, які пережили клінічну смерть, можуть відтворити розмови лікарів, що витягували їх з того світу.

Щоправда, час мозкової активності після зупинки серця у всіх різний. Інколи це декілька секунд, а інколи — хвилини. Зокрема в березні канадські медики стали свідками того, як людський мозок після відключення його власника від апарату штучного дихання продовжував працювати протягом 10-ти хвилин.

За цей час людина не лише чує розмови навколо, але й усвідомлює свій фізичний стан, стверджують спеціалісти. Один з учасників дослідження розповів, що під час клінічної смерті чітко розумів непідконтрольність свого тіла і відчував себе «ув’язненим» у ньому.

До слова, нещодавно вчені пояснили, чому люди, які перебувають на волосині від смерті, бачать яскраве «світло в кінці туннелю». На їхню думку, таку галюцинацію викликає звичайнісінька операційна лампа.

© «Стилос.інфо»