Чому ми переїдаємо? Відповідь вчених

Чому ми переїдаємо? Відповідь вчених

Сьогодні від ожиріння та надлишкової ваги страждає кожен третій. А все через надмірну любов до жирних страв та солодощів. Інколи людина просто не може зупинитися, доки не з’їсть своє літрове відерце морозива чи запечену курочку. Але чому це так важко? Чому люди їдять не стільки, скільки хочуть, а стільки, скільки можуть у себе «запхати»?

Справа в тім, що у первісні часи люди їли не щодня. Вдале полювання могло бути раз на два-три дні, і всі це чудово розуміли, тож при нагоді наїдалися якомога ситніше. Висококалорійна їжа взагалі траплялася вкрай рідко. Єдиним десертом тоді були фрукти, і якщо хтось із наших пращурів натрапляв на плодове дерево, то намагався з’їсти стільки, скільки міг: в будь-яку мить знахідку могли виявити інші члени племені, а тоді довелося б ділитися.

Ізраїльський історик, автор бестселера «Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього» Ювал Ной Харарі вважає, що наша свідомість все ще налаштована на життя первісної людини.

«Інстинкт, що спонукає впихати в себе висококалорійну їжу, сидить у нас в генах. Навіть якщо тепер ми живемо в розкішних апартаментах з усіма зручностями, де холодильник набитий під зав’язку, наша ДНК все ще думає, що ми бігаємо по савані», — каже вчений.

Але найгірше, що позбутися ненажерливості людині вдасться не скоро. Це пов’язано з тим, що сучасні моделі поведінки почали формуватися лише 9-10 тисяч років тому, коли в результаті аграрної революції на Землі з’явилися перші міста-держави і шалений надлишок їжі. Натомість моделі поведінки мисливців-збирачів випрацьовувалися і засвоювалися людьми впродовж щонайменше 140 тисяч років.

© Сергій Філюк, «Стилос.інфо»