Кременець: місто королеви Бони у фотографіях

Перші згадки про Кременець містяться в польських енциклопедіях 1064 року, однак люди жили тут задовго до заснування Київської Русі та прийняття Руссю християнства. Місто відоме серед туристів передусім завдяки замковій горі Боні, названій на честь дружини польського короля Сигізмунда І. З 1536 по 1556 Бона опікувалася містом та усіляко сприяла його розвитку.

Кременецький замок на горі Боні

Замкова гора у Кременці

Замок Бони

Багато років тому, задовго до будівництва нинішнього замку, на Боні стояла стара фортеця, в якій жив воєвода дулібів Макосій. Легенда розповідає про те, як одного разу вежу оточило вороже плем’я аварів. Облога тривала довго. Коли аварський хан дізнався про те, що в Макосія є вродлива дочка Ірва, то припинив битву та заслав до дулібів своїх сватів. Князь покликав доньку. Аварці подарували їй хустину свого хана. Ірва взяла ту хустину і розрубала її мечем. «Тільки тоді одружуся з вашим володарем, коли ця хустина стане цілою», — відповіла дівчина. Розгнівались вороги та з новою силою напали на фортецю. Бачачи близьку поразку, Ірва кинулася в прірву. На місці, де розбилася княжна, забило джерело.

Так міг виглядати Кременецький замок до зруйнування.

Реконструкція замку у Кременці

Із замкової гори Бони відкривається чудовий вигляд на Костел єзуїтів. Будівництво цього барокового храму завершилося 1743 року. Двоповерхові корпуси по обидві сторони костелу були зведені 1753 року. Перший корпус призначався для потреб монахів-єзуїтів, другий — для єзуїтського колегіуму.

1773 року через рішення Папи Римського розпустити єзуїтський орден монастир закривають. В його стінах у 1805 році виникає навчальний заклад вищого типу, бібліотека якого налічувала до 50 тисяч книг. Подейкують, що у фондах бібліотеки зберігалася книга третього тисячоліття до нашої ери, написана на крокодилячій шкурі. Читати свої лекції в Кременець приїжджали найкращі викладачі Європи.

Кременецький Костел єзуїтів

Єзуїтський костел у Кременці

Вигляд на Костел єзуїтів із замкової гори Бони.

Фото Кременця

Є у Кременці ще одне надзвичайно цікаве місце. Якщо йти в центр міста із автовокзалу пішки, то можна натрапити на невеличку дерев’яну церкву блакитного кольору.

Церкви у Кременці

На горі ж за цією церквою — 500-літній єврейський цвинтар!

Єврейське кладовище у Кременці

Перші поселення євреїв з’явилися у Кременці в 15-му столітті. На початку 20-го століття 40% населення міста складали євреї. Під час Другої світової війни усіх їх знищили в концтаборах.

Цвинтар євреїв у Кременці

Старовинне кладовище в Кременці

Цікаві місця Кременця

Старовинний цвинтар в Кременці

Кременець славиться не лише своїми цікавими та унікальними архітектурними пам’ятками, але й незабутніми пейзажами. Не проґавте свій шанс побувати тут!

Пейзаж у Кременці

Фото міста Кременця

© Сергій Філюк, «Стилос.інфо»