Рокинський музей просто неба у фотографіях

Якщо вам коли-небудь захочеться кинути все і поїхати кудись, відволіктися від насущних проблем та турбот, подумати, усамітнитися, завітайте в мальовниче село Рокині, що на Волині.

Рокині

Незважаючи на те, що сам населений пункт дуже маленький, його щодня відвідують десятки туристів зі всієї України. В Рокинях розміщений один з небагатьох українських скансенів (музеїв просто неба), який присвячений історії сільського господарства Волинської області. Скансен знаходиться на території дендрологічного парку і включає в себе невеличку експозицію з 12-ти старовинних дерев’яних споруд: церкви, млина, кузні, білої і курної хат, господарських будівель та ін.

Рокинський музей

Окрасою музею, звичайно ж, є 100-річний вітряк, висотою в 12 метрів. Сюди його перевезли у 1989 році з села Четверня Маневицького району.

Вітряк в Рокинях

На першому ярусі розташовані опори млина і головний стержень, так званий «король». Вони утримують усю споруду.

Млин в Рокинях

На другому ярусі розташоване величезне сито вітряка.

Рокинський вітряк

План млина в Рокинях

Комплекс старовинних волинських садиб з хлівами, тинами і криницями створює собою маленьку вуличку українського села 19 століття. Найстаріша споруда експозиції датована 1875 роком.

Скансен в Рокинях

Рокинський скансен

Рокині

Фото Рокині

Скансен в селі Рокині

Заглянувши всередину.

Рокині

Рокині. Фото

А це дерев’яна копія ідола слов’янського бога світла і осіннього сонця Святовида. Кажуть, що десь на території скансену в дохристиянські часи було язичницьке капище!

Світовид. Ідол

Ідол розділений на три частини: ява (середня частина), нава (нижча частина) і права (вища частина). Ява — це те місце, де живе людина; нава — місце, куди вона потрапляє після смерті і звідки повертається у яву після переродження; права — всезагальний закон, за яким існує світ, справедливість законів Всесвіту.

Ява-нава-права

Існує версія, згідно з якою в основі державного герба України тризуба лежить нава. Вона зображена у вигляді яйця, з якого виростає і живиться паросток — ява. Права ж підтримує яву з обох сторін у її намаганнях досягти висоти.

Ява-нава-права

До слова, київські спеціалісти з біолокації визначили село Рокині третім місцем в Україні після Кам’яної могили та Десятинної церкви за потужністю позитивної енергетики космосу.

Рокині

Чудове місце для роздумів та відпочинку.

Село Рокині

© Сергій Філюк, «Стилос.інфо»