Містичні скульптури Луцького парку

Містичні скульптури Луцького парку

У світі існує трохи більше десятка повноцінних парків скульптур. Зазвичай це величезні відпочинкові зони, які прикрашають пару сотень найрізноманітніших скульптурних композицій. Оскільки монументи весь час знаходяться під відкритим небом, за ними потрібен ретельний догляд. Інакше скульптури можуть швидко зіпсуватися, як це сталося із «кам’яними охоронцями» Луцького парку.

Парк у Луцьку

Самому парку трохи більше 50-ти років. В середині минулого століття на його місці протікала річка Глушець. Однак водойму вирішили осушити, а на її місці — висадити дерева. Родзинкою нового міського саду стали декілька десятків робіт місцевого скульптора Голованя, зодчого луцького «будинку з химерами».

Парк у Луцьку

Після розпаду Радянського союзу за скульптурами доглядали так-сяк, через що більшість витворів втратила свій вигляд. Декілька місяців тому міфічних і казкових персонажів Голованя почали реставрувати. Скульптурам дали нове життя. Та чи надовго?

Парк у Луцьку

Раніше скульптури були хаотично розкидані територією парку, натомість тепер усі вони — частина мальовничих алей. На тему історій про бременських музикантів створена ціла скульптурна композиція. Напрочуд живими є образи лісовиків, відьом та русалок.

Парк у Луцьку
Парк у Луцьку
Парк у Луцьку
Парк у Луцьку
Парк у Луцьку
Парк у Луцьку
Парк у Луцьку

Луцький парк поки важко назвати повноцінним скульптурним садом. Можливо, не через те, що статуй занадто мало. Не через те, що деякі з них — навіть після реставрації — виглядають не дуже. Майбутнє парку визначає ставлення людей до свого міста.

Якщо лучани почнуть краще піклуватися про свої кам’яні пам’ятки, якщо почнуть більше цікавитися ідеєю створення парку скульптур, то, можливо, перший такий комплекс в нашій країні з’явиться саме тут.

© Сергій Філюк, «Стилос.інфо»